Скаутська емблема широко відома в усьому світі. Гарна біла лілія з трьома пелюстками . Цей знак належить тільки Скаутським Організаціям в тому числі і Організації Українських Скаутів ОУС і визнається всіма як символ Світового Скаутського Руху. Дана скаутська емблема стала символом Руху з моменту його зародження. 250 мільйонів скаутів носили цю емблему, 16 і більше мільйонів скаутів у багатьох країнах світу носять її зараз. (Див. Лілейка ОУС)
Як з'явилася емблема?
Лорд Баден Пауел сам дав відповідь на це питання: "Наш знак ми взяли від Полярної Зірки!"
Вся справа в тому, що в давні часи трилисник лілії позначав стрілку компаса, які орієнтують на Північ, на Полярну зірку. За дві тисячі років до нашої ери у китайців цей символ був наказовим знаком. Він знайдений також у римських і етруських орнаментах, на древніх монументах в Індії та Єгипті. Кажуть, що Марко Поло привіз знак на компасі зі своїх подорожей. А в знаменитій енциклопедії "Британіка" пишеться, що його запозичили від Рози вітрів - знака більш давнього, ніж компас, також вперше з'явився у мореплавців. Вісім головних вітрових напрямків зображувалися грецькими літерами, а північний вітер маркуватися буквою "Т", тобто "Трамонтана", яка прикрашалася стрілками. Цей знак в давні часи використовувався дуже часто. Він вигадливо вплітався в рісунчатие версії геральдичних гербів, в багато декоративні зображення, іноді уявляв кінець списа, метальної дротика, лілію і т.д. Його можна відшукати на старовинних предметах, у книжках і на картах.
У скаутському русі трилисник позначає шлях до дружби і братерства, говорить про необхідність бути справжнім і надійним, як компас, а також показує дорогу іншим. Три пелюстки лілії представляють три елементи скаутської клятви, кінці пелюстків схожі на стрілку компаса. Дві зірки символізують правду і життя на природі, десять-решт зірочок - десять заповідей скаутського Закону.
Скаутський Девіз
"Готуйсь!"
Лорд Баден Пауел пояснював так: "Скаутський девіз говорить, що ти завжди готовий розумом і тілом виконати свій обов'язок перед обличчям будь-яких труднощів і, якщо необхідно, допомогти іншим".
Чим більше скаутських навичок у запасі, тим більше впевненість в тому, що можливо жити згідно з девізом. Ти готовий допомогти, коли з кимось трапляється нещастя, так як спеціально тренувався і володієш навичками з надання першої медичної допомоги. Ти можеш врятувати дитину, що впав у воду, тому що ти отримав підготовку з порятунку на воді. Якщо в приміщенні виникла пожежа, ти теж готовий допомогти, тому що ти знаєш, що потрібно робити при пожежі.
Але кожній людині добре підготувати себе не тільки до надзвичайних ситуацій, але й до того, щоб стати корисним громадянином Батьківщини і брати участь у створенні щасливого життя для себе та інших. Бути готовим до життя - значить жити щасливо, без прикростей, розуміючи, що зробив все від тебе залежне. Ось що означає скаутський девіз.
Скаутський знак
Скаутський знак використовується скаутами всюди в світі. Кожного разу він супроводжує Обіцянка, що скаут дає перед іншими.
Цей знак робиться правою рукою: підніми руку прямо вгору і не згинають у лікті. Права рука відкрита долонею вперед, а три випрямлених пальця стислі разом. Цей знак символізує три частини скаутського Обіцянки - Борг перед Богом, перед самим собою і перед іншими. А на мові жестів це означає - мудрість.
Високо піднята рука - сигнал "увага!" Коли скаутський лідер піднімає руку, всі скаути відповідають йому таким же скаутським знаком, залишають справи - і навколо настає повна тиша.
Скаутський салют
Скаутський салют підкреслює ставлення скаута до особливих заходів.
Салютуя державному прапору, ти демонструєш повагу твоєму державі.
Салютуя твоєму скаутському лідерові й іншим лідерам-скаутам, ти заявляєш про свою приналежність до Скаутингу.
Скаутський салют віддається правою рукою, зігнутою в лікті і піднесеної до правої брови особи, долонею вперед.
Скаутський рукостискання
Скаутський рукостискання - ознака прояву дружелюбності. При скаутському рукостисканні ліва долоня міцно тисне ліву ж долоню іншого скаута.
Баден Пауел перейняв традицію потиску лівою рукою від одного африканського племені.Зазвичай воїни цього племені тримали щит у лівій руці, а зброю в правій. При зустрічі з незнайомою людиною, щоб показати довіру до нього і дружнє ставлення, воїн брав щит в праву руку, позбавляючи себе захисту, і вітався лівою рукою.
Сьогодні рукостискання лівою рукою - знак приналежності до особливого духу Скаутського Братства.
Скаутські відзнаки
Особливі знаки у вигляді нашивок, які скаут носить на рукаві, позначають його досягнення в тій чи іншій скаутської вмілості.
Вмілості - це знання, навички та вміння скаутів в тому чи іншому напрямок скаутської діяльності. Для будь-якої скаутської спеціальності (наприклад, надання першої медичної допомоги, ремонт машин, кухарська справа, альпінізм, плавання і т.д.) існують вимоги, які необхідно виконати, після чого скаут отримує право носити на лівому рукаві знак відмінності. Знак говорить про розряд, який має скаут в тій чи іншій справі.
Скаутська хустка
Кожен скаут обов'язково носить шийну хустку. Саме цей елемент скаутську відрізняє одну групу від іншої: краватки різних скаутських патрулів і груп відрізняються за кольором. Вони можуть мати кольори герба твого краю, міста, місцевості.
Хустка - це трикутник, розмір якого може бути будь-яким, але краще, якщо кінці пов'язаної краватки закінчуються вище пояса, а його кут видно на спині. Іноді в прямому куті зображується ім'я патруля.
Скаутська Хустка зав'язується особливим чином: 1. Візьми хустку за два кути. 2.Закрути валиком приблизно 6 разів, щоб залишився видно невеликий трикутник. 3. Надень хустка під комір форми і скрепі два кінці хустки зажимом (він може бути металевим або шкіряним, із зображенням емблеми скаутської групи або скаутської лілії).
Скаутський однострій